Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» salut ash vrea sami fac si eu frizura anime
Mier Sept 01, 2010 12:12 pm Scris de fuzz

» ALO! Mai e cineva?
Lun Iul 26, 2010 6:56 pm Scris de DiDi`

» Ce ai face daca...?
Lun Iun 28, 2010 12:20 pm Scris de DiDi`

» Ce parere aveti despre graffiti??
Lun Iun 28, 2010 12:10 pm Scris de DiDi`

» Siteurile noastre ...
Lun Iun 28, 2010 11:56 am Scris de DiDi`

» Despre noi...
Lun Iun 28, 2010 11:48 am Scris de DiDi`

» Fazan!!!!
Mar Dec 29, 2009 10:21 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Animeul favorit...
Mar Dec 29, 2009 6:59 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Prea Tare Testul Asta....
Mar Dec 29, 2009 5:58 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Obiecte ascutite...

In jos

Obiecte ascutite...

Mesaj  ..ZoZoLe.. la data de Dum Ian 04, 2009 8:50 pm

Romanul de debut al lui Gillian Flynn are in prim-plan o tanara
cu grave probleme emotionale, cauzate de o familie disfunctionala, de trivialitatile unui mic oras de provincie si chiar de o crima. Este un thiller psihologic halucinant care produce reactii intense, uneori greu de indurat.

Camille Preaker, o tanara ziarista cu trecut in automutilare, este trimisa in orasul natal din statul american Missouri, pentru a face un reportaj despre asasinarea unei fetite si disparitia alteia. Ajunsa aici, trebuie sa faca fata monstrilor trecutului, dar si celor ai prezentului, printre care o mama distanta si zeflemitoare, o sora vitrega de treisprezece ani, precoce si insolenta, care pluteste intre droguri, sex si abuz emotional, dar si un criminal in serie ale carui victime mutilate scot la iveala amintiri intunecate.

Stilul lui Flynn este fluid, creionand o imagine exacta a micului oras de provincie american. Romanul a primit deja critici favorabile din partea unor autori ca Stephen King si Harlan Coben.

„A spune ca este un debut extraordinar, ar fi prea putin. N-am mai citit ceva atat de inspaimantator (…) de vreo treizeci de ani. "Obiecte ascutite" nu este un roman care sa te sperie si pe care apoi sa-l uiti; fiorii se acumuleaza, efectul este devastator. Ultimele treizeci de pagini m-au ingrozit, dar pur si simplu nu ma puteam opri. Pe urma, dupa ce am stins lumina, povestea era acolo, in capul meu, sasaind ca un sarpe incolacit intr-o pestera.

Opera remarcabila, incisiva, cu o scriitura patrunzatoare si analize psihologice taioase.” Stephen King

Wow..abia astept sa-mi cumpar cartea!!Voi ati citit-o?

Admin

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 24
Localizare : Bacau
Stare de spirit : Cool mah :))
Data de inscriere : 30/12/2008

Vezi profilul utilizatorului http://zdranganele.forumz.ro

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum