Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» salut ash vrea sami fac si eu frizura anime
Mier Sept 01, 2010 12:12 pm Scris de fuzz

» ALO! Mai e cineva?
Lun Iul 26, 2010 6:56 pm Scris de DiDi`

» Ce ai face daca...?
Lun Iun 28, 2010 12:20 pm Scris de DiDi`

» Ce parere aveti despre graffiti??
Lun Iun 28, 2010 12:10 pm Scris de DiDi`

» Siteurile noastre ...
Lun Iun 28, 2010 11:56 am Scris de DiDi`

» Despre noi...
Lun Iun 28, 2010 11:48 am Scris de DiDi`

» Fazan!!!!
Mar Dec 29, 2009 10:21 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Animeul favorit...
Mar Dec 29, 2009 6:59 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

» Prea Tare Testul Asta....
Mar Dec 29, 2009 5:58 pm Scris de ZiZoN_Shinobi

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare

Dezbaterea saptamanii!!!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Dezbaterea saptamanii!!!

Mesaj  Karin_Lyn la data de Mier Ian 14, 2009 9:15 pm

Salut forumul nostru este foarte interesant insa cu siguranta ii mai lipseste ceva de aceea propun ca in fiecare saptamana sa aiba loc o dezbatere unde toti useri vor fi prezeti raspunzand la intrebari pe o anumita tema.In fiecare Sambata la ora 8:00 se va incepe o noua dezbatere.Fiecare user la sfarsitul dezbaterii va primi bonificatii,puncte ce vor fi adaugate ca plusuri la "top userul lunii".Fiecare moderator poate creea o dezbatere imediat dupa cea de sambata.In caz ca nu sunteti deacord cu ora s-au cu data va rog sa specificati in acest topic.

Tema de Sambata este "Vis,o lume intre minciuna si adevar!

Speram ca toti useri vor fi prezenti!Alte intrebari, le astept aici.

Edit by Zozole:Fetelor nu stiu daca ati inteles dar la ora 20:00 sambata se tine desbaterea ,ceva online in care sa ne exprimam parerea si sa comentam opiniile fiecaruia .Aici regula spamu-lui nu este valabila.

Bebe Zdranganit

feminin
Numarul mesajelor : 38
Varsta : 23
Data de inscriere : 02/01/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Dezbaterea saptamanii!!!

Mesaj  .MaDa<<<BANNED la data de Joi Ian 15, 2009 2:07 pm

Vis.
Fiind prima, nu stiu ce sa spun, cu ce sa incep.
Visul este hotarul dintre bine si rau, dintre realitate si basm.
Visul este ok, pana cand se transforma intr-un cosmar.

Daca vorbesti de vis, la propriu, ei bine... fiecare vis are povestea lui, probabil adunata din ziua precedenta, fie din cauza unui fapt care te-a marcat. Hotarul dintre vis si cosmar este unul foarte subtire, caci soarele se poate transforma in furtuna. Mie, personal imi place ca imi pot controla visele. Adica, daca o situatie degenereaza, sunt semi-treaza si indrept lucrurile. Evident ca ma trezesc dupa, dar...

Daca vorbesti de vis, si mai la propriu, adica la dorintele si la gandurile tale, aici sunt multe de zis, si nu stiu daca incap toate.
Fiecare isi propune sa realizeze ceva, sa depaseasca pe cineva, de exemplu la scoala, cand este vanatoarea de note, la teste, incerci sa inveti mai mult. Uneori, daca iti atingi telul, incepi sa vrei mai mult si mai mult. Nu este un lucru rau, dar poate deveni daunatoar daca nu stii sa te opresti. Fiecare dintre noi are idealurile sale si, uneori e trist fiindca afli ca unele chestii nu se pot indeplini.

Concluzia?

Mai bine stai si visezi, in camera ta, decat sa infrunti minciuna de afara. Nu e vorba sa te ascunzi, caci odata si odata, tot trebuie sa faci ceva in privinta acestora. Dar sa nu te bagi si tu, pana la gat in minciuni si in alte porcarii din acestea.
Visele, intr-un fel, te ajuta sa gandesti mai pozitiv, sa vezi lumea mai colorata, s-o vezi dintr-o perspectiva diferita. Caci, daca am vedea lumea doar in alb sau in negru, ar fi prea de tot.

Asta-i parerea mea. :]

Edit: Nu as vrea sa imi copiati ideile, so... va rog frumos nu vreau pareri copiate, quote-uri sau " Cum a zis .MaDa "
Multumesc anticipat.

Ultima editare efectuata de catre .MaDa in Joi Ian 15, 2009 5:42 pm, editata de 2 ori (Motiv : trebuia sa mai spun ceva. :D)
.MaDa<<<BANNED
Teenager Zdranganit
Teenager Zdranganit

feminin
Numarul mesajelor : 119
Varsta : 22
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : sporturi extreme : pc-u` , tv-u` :> . sounds good 4 me. :]
Stare de spirit : tru. =]]
Data de inscriere : 03/01/2009

Vezi profilul utilizatorului http://verde-muov.hi5.com

Sus In jos

Mesaj  Neye. la data de Joi Ian 15, 2009 3:52 pm

Visez.
Visez încontinuu şi-aş tot visa.
Aş visa cu ochii deschişi, dar trebuie să mă trezesc şi să revin cu picioarele pe pământ, să nu mai zbor printre nori.

Ce e visul ?
Eu, personal, n-am o definiţie şi nici măcar o părere.
Visul e un vis, e o potecă mai mică pe care-o urmează doar cine vrea să se bucure de viaţă.

Deşi eu nu sunt şi probabil nu voi fi de acord cu visul.
Nu sunt. Pentru simplu fapt că nu vreau să fiu.
Visu-i vis. Realitatea-i realitate. Coşmaru-i coşmar.
E o mică mare diferenţă pe care n-am chef şi nici timp s-o explic acum.

Părerea mea e că problemele nu se rezolvă dacă visezi la o lume mai bună.

Trebuie să treci prin problemă, nu pe lângă ea.

XP * Dreamin' *
Neye.
Kid Zdranganit
Kid Zdranganit

feminin
Numarul mesajelor : 57
Localizare : Timisoara
Joburi/Distractii : N-am asa ceva... XP Sunt emo :))) Nu ma distrez [-x Ar fi o ofensa adusa prietenilor mei emo :]]
Stare de spirit : Veri hepi. Băt iu? Ati mai vazut voi emo hepi ? [ A trage o privire la Joburi/Distractii ]
Data de inscriere : 03/01/2009

Sus In jos

Mesaj  Karin_Lyn la data de Vin Ian 16, 2009 3:15 pm

Deci in primul rand sunt sigura ca m-am facut destula de clar inteleasa specificand ora si data probabi ca unele persoane nu citesc destul de bine posturile sau in cel mai rau caz au nevoie de un control oftalmologic {sper ca nu} in postul meu cu siguranta nu am scris in chineza ca sa mi se "traduca " de catre un admin dupa parerea mea useri nu sunt atat de "tampiti" {imi cer scuze de limbaj}si nici incapabili mintali sa nu poata sa citeasca niste randuri amarate care cu siguranta nu au nevoie de traducere de cartier ex:Ba fetelor baietilor asta a spus acolo..etc .In al doilea rand "fetelor" dezbaterea va avea loc la ora 8 sambata intrebarile vor fi puse numai si numai de mine de mine, nu veti scrie voi de capul vostru.A da si in al treilea rand dezbaterea logic ca nu va mai avea loc deorece renunt de la postul de morderator si va rog sa nu ma intrebati de ce.Mi-a facut palcere sa stau pe forumul asta pana intr-un anumit punct va pup si pe {ne} data viitoate

Bebe Zdranganit

feminin
Numarul mesajelor : 38
Data de inscriere : 02/01/2009

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus